Jednym z głównych argumentów za prowadzeniem bloga jest content marketing.

Jeżeli na swoim Blogu umieścisz wartościowe treści to stanie się on doskonałym narzędziem do promocji Twoich usług czy produktów.

Content marketing to dostarczanie ciekawych, wartościowych treści, które skłaniają odbiorców do określonego działania. Nie kojarzą się to wówczas z natarczywą, często niechcianą reklamą. Czytelnik szuka tego co potrzebuje i trafia na Twojego Bloga. I teraz na Ty, na swoim Blogu, musisz go przekonać, że tu znajdzie to czego szukał.

Content marketing ma na celu pozyskanie stałego grona klientów. Ma doprowadzić do budowania długotrwałych relacji z wybraną grupą klientów.

 

[symple_box style=”boxnotice”]https://pl.wikipedia.org

W 2012 roku polski psycholog Michał Kosiński wykorzystał metodę OCEAN, czyli opartą na teorii wielkiej piątki metodę badania osobowości. Pomimo że sama metoda powstała w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia o tyle, aby trafnie określić profil osobowościowy danej osoby, wymagane było udzielenie odpowiedzi na dziesiątki pytań.

Rewolucyjność w badaniach Kosińskiego polegała na tym, że jako pierwszy wykorzystał metodę OCEAN w analizie profilu w mediach społecznościowych, a dokładniej na Facebooku. Udowodnił, że analizując treść polubionych przez osobę treści, można trafnie określić jakim typem osobowości jest.

Metoda ta została podchwycona przez różne organizacje. Między innymi przez agencję, która odpowiadała za prowadzenie kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa w 2016 roku. Jego sztab dopasowywał kierowaną treść do osobowości odbiorców. Używał argumentów trafiających w dany typ osobowości. Metoda ta jest odrębnym nurtem content marketingu. Jej fenomen polega na uznaniu osobowości odbiorcy za bardziej istotny element, niż jego hobby czy zainteresowania. Pozwala budować treść w sposób przemawiający do osobowości człowieka.

Do osoby neurotycznej przemawiać będą argumenty grające na jej emocjach, a do osoby o charakterze analitycznym, najlepiej przemówią treści poparte statystykami. Metoda ta w rozumieniu praktycznym i komercyjnym jest rozwiązaniem świeżym. Nie mniej jednak analiza kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa ukazuje skuteczność tego nurtu, oraz pozwala zauważyć że stosowanie content może skutecznie zmniejszyć koszta przeprowadzanej kampanii.
[/symple_box]


administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *